Moskitiery okienne

W cieplejszych porach roku często wietrzymy nasze domy, jednak jest to jednocześnie okres, w którym żyje najwięcej owadów, często dostających się do mieszkań przez otwarte okna. W wielu przypadkach jest to uciążliwe zjawisko. Świetnym narzędziem służącym do ochrony przed insektami jest zamontowanie moskitiery w oknie. To bardzo proste akcesoria, tworzące fizyczną barierę dla “nieproszonych gości”, nadal umożliwiając wietrzenie pomieszczenia.

Wybierz moskitiery do swojego domu!
obrazek prezentujacy

Moskitiery - jak wybrać?

Zastanawiasz się, jak wybrać moskitiery do swojego mieszkania? Istnieje kilka typów tego rodzaju akcesoriów. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup specjalnej siatki, a następnie przyklejenie jej do okna od zewnętrznej strony. Można w tym celu użyć na przykład taśmy dwustronnej. To wydatek w postaci kilku, kilkunastu złotych i pozwala szybko oraz przede wszystkim skutecznie ograniczyć ryzyko pojawienia się owadów w Twoim domu. Taką siatkę można także zamontować na ramie, do czego będziesz potrzebować specjalnych listew.

Moskitiery na wymiar

Niewątpliwie najlepiej sprawdzają się moskitiery na wymiar, ponieważ zgodnie ze swoją nazwą, ich rozmiar idealnie odpowiada oknom. Dzięki temu insekty nie będą miały żadnej przestrzeni, przez którą będą mogły się przecisnąć. Oczywiście, wszystko wymaga właściwego wymierzenia produktu i ewentualnego wykonania konstrukcji ramy, jeśli to na niej będzie zamontowana siatka. Jeśli jednak będziesz przyklejać siatkę taśmą, wystarczy, że kupowana przez Ciebie moskitiera będzie większa od światła okna.

Zobacz wysokiej jakości rolety okienne i ścienne!
Pełna oferta rolet

Moskitiery na okna - jak mierzyć

Mierzenie moskitiery nie należy do szczególnie trudnych zadań. Konieczne jest przede wszystkim zmierzenie światła okna, czyli luki pozostawionej po jego otwarciu. Potrzebne więc są dwie wartości, długość oraz wysokość. Identyczne musi posiadać rama, jeśli będziesz ją robić samodzielnie (możesz wykorzystać np. drewniane listewki, a później przybić siatkę). Polecamy jednak wybranie siatki większej od uzyskanych wymiarów o mniej więcej centymetr lub dwa, co pozwoli skorygować ewentualne błędy pomiarowe bez konieczności zamawiania kolejnej siatki.

Moskitiery w sklepie minirolety.pl

Szukasz dobrych moskitier, które pozwolą Ci pożegnać się z problemem pojawiania się insektów w Twoim domu? Możesz skorzystać z oferty sklepu minirolety.pl. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się siatki o różnych wymiarach, dlatego na pewno uda Ci się dopasować produkt do rozmiaru okien w Twoim mieszkaniu. Wszystkie produkty z oferty wspomnianej firmy cechują się wytrzymałością. Są wykonane z włókna szklanego powlekanego PVC. Gęstość splotu jest wysoka, ponieważ wymiar oczek to 1,2 mm.

Moskitiery minirolety.pl - opinie

avatar

Zawsze latem cierpiałam z powodu ukąszeń przez komary, a mieszkam blisko rzeki. Zamontowałam u siebie moskitiery i była to genialna decyzja, ponieważ dzięki temu te paskudne krwiopijce już nie kąsają mnie we własnym domu. Świetne produkty, polecam!

Kasia

avatar

Zamontowałam moskitiery (kupione w minirolety.pl) w swoich oknach około dwa miesiące temu i jestem pod ogromnym wrażeniem ich działania. Teraz nie denerwują mnie już żadne muchy, komary czy osy, a mogę wietrzyć dom cały dzień :D Polecam serdecznie!

Dominika